آلبوم «دیاری» با تصنیف‌های مازندرانی منتشر شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آلبوم «دیاری» با گلچینی از تصنیف‌های موسیقی مازندرانی منتشر شد.

تعدادی از قطعات «دیاری»، با آهنگسازی اسماعیل عبدی و نورالله علیزاده که خوانندگی این آلبوم را هم بر عهده دارند، ساخته شده است و برخی از آثار قدیمی فولک مازندرانی هستند که با تنظیم محسن غلامی، منتشر شده‌اند.

این آلبوم از ۱۰ قطعه ارکسترال تشکیل شده است. نحوه تنظیم قطعات بر پایه ارکستر زهی بوده و سعی شده از فضای هارمونیک در ارکستراسیون بیشتر استفاده شود.

تصنیف‌های «سید نسا»، «پروانه جان»، «تی تی جان»، «ماه جبین»، «آواز حسین‌خان»، «آواز کتولی»، «ایشاک ایشاک»، «عتیقه جان»، «آواز امیری» و «زمستان»، در «دیاری» خوانده شده‌اند.

شعرهای قطعات این آلبوم، از عباس بشیری، علی‌اکبر مهجوریان، علی هاشمی‌چلابی، محمود پولادی، محمود جوادیان، درخشان، نرگس زارعی و امیر پازواری است.

مجید طریفی (تمبک)، بابک خواجه‌نوری (تمبک، دف و دایره)، نفیسه طباطبایی (نی)، فرزاد زاهدی (گیتار)، رویا باقرزاده (سنتور و تار باس)، محمد خدادادی و علیرضا اصغری (ویلن)، محمد خدادادی (سولوی ویلن)،  نگار قاسمی (پیانو)، آرمینا عبدی (همخوان) و  محسن غلامی (سنتور و میکس و مسترینگ)  از جمله هنرمندان و عوامل تولید این آلبوم هستند که توسط موسسه فرهنگی و هنری آوای برگریزان منتشر شده است.

۵۷۵۷

گفتگوی هارمونیک

درباره ی Ecrbbyio0850

مطلب پیشنهادی

ممانعت از ورود یک دختر باحجاب به کنسرت و واکنش گروه موسیقی

یک دختر محجبه مصری که درصدد خرید بلیت یک کنسرت موسیقی با اجرای گروه شارموفرز …